Nicolita si Niculae au inscris pentru Saint-Etienne, respectiv Nancy, in campionatul Frantei

Publicat: 10/12/2011 | 00:00
Fotbalistul echipei AS Saint-Etienne, Banel Nicolita, a inscris un gol in meciul castigat, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), in fata formatiei Caen, iar Daniel Niculae a marcat pentru Nancy in partida de acasa cu Ajaccio, scor 2-2, in etapa a XVII-a a campionatului Frantei.

Nicolita, titular la Saint-Etienne, a marcat in minutul 10. Celalalt gol a fost inscris, in minutul 74, de Sako, care a intrat pe teren in locul lui Nicolita (minutul 64). Caen a ramas in inferioritate numerica, in minutul 43, cand a fost eliminat Nabab.

In partida Nancy – Ajaccio, atacantul Daniel Niculae, integralist la gazde, a marcat in minutul 90+2, cealalta reusita apartinandu-i lui Bakar ’10, dintr-o pasa de la roman. Pentru Ajaccio au inscris Andre Luiz ’35 (autogol) si Cavalli ’73.