Paulo Dybala decisiv pentru Juve la Verona!

Publicat: 31/12/2017 | 07:00

Torinezii au început foarte bine confruntarea de pe „Marc’Antonio Bentegodi” reuşind să deschidă scourl după numai şase minute de joc prin Matuidi. Doar ghinionul a făcut ca Juve să nu intre la cabine cu un avantaj mai confortabil, torinezii continuând fiesta ratărilor şi după pauză. Şi cum în fotbal ocaziile se răzbună, gazdele au reuşit să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj prin Caceres în minutul 59. La 1-1 la rampă a ieşit starul argentinian disputat de Manchester United şi Barcelona, Paulo Dybala. Decarul lui Juve a luat meciul pe cont propriu şi în doar cinci minute i-a redus la tăcere pe fanii gazdelor, reuşind prin dubla semnată în minutele 72 şi 77 să aducă trei puncte de aur pentru torinezi care se menţin la un punct de cei de la Napoli. Succesul de la Verona coroborat cu semieşecul înregistrat de Inter pe teren propriu cu Lazio a făcut ca Juve să termine prima parte a campionatului cu un avans de şase puncte faţă de cei de la Inter care sunt pe locul 3, Juve având în 19 etape 15 victorii, două remize şi două eşecuri.

Pentru Hellas Verona însă returul se anunţă a fi unul infernal. Cu 13 puncte şi aflată pe penultimul loc în Serie A, formaţia din Verona va avea o misiune dificilă în încercarea de a se salva de la retrogradare.