Programul partidelor de astăzi din 16-imile Cupei României și rezultatele înregistrate până în prezent!

Publicat: 27/09/2018 | 15:51
Eddy Harlem Gnohere se bucura dupa golul marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si CS U Craiova din etapa a III-a a Ligii 1 Betano, disputat pe stadionul Arena Nationala din Bucuresti, duminica 30 iulie 2017. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Ultimele patru confruntări din faza 16-imilor de finală ale Cupei României, ediţia 2018-2019 vor avea loc astăzi. Trei din cele patru partide programate astăzi, Luceafărul Oradea- Astra ( ora 16:00), Fotbal Club Rapid – Turris-Oltul Turnu Măgurele (ora 18:45) şi Unirea 1924 Alba Iulia – FCSB (ora 21:30) vor fi transmise în direct de Digi Sport, Telekom Sport și Look.

Singurele formații din Liga I eliminate din faza 16-imilor până în prezent sunt FC Botoșani și Concordia Chiajna. Ambelle echipe au fost însă scoate din competiie tot de formații de Liga I. FC Botoșani a pierdut cu 2-1 la Voluntari în timp ce Chiajna a fost spulberată de Viitorul pe tren propriu cu scorul de 3-0.

Duelurile din faza 16-imilor de finală ale ediției 2018-2019 a Cupei României se joacă într-o singură manșă pe terenul echipei mai slab cotate. În caz de egalitate după 90 de minute se va trece la două reprize de prelungirri a câte 15 minute. Dacă și după cele 30 de minute extra-time egalitatea va persista se va trece la executarea loviturilor de la 11 metri.