PSG dependentă de Neymar și Mbappe!

Publicat: 19/08/2018 | 09:40
PSG și-a artat clasa și în etapa a II-a din Ligue 1. După ce la debutul acestui sezon a câștigat la scor de neprezentare, 3-0, meciul cu cei de la Caen, PSG a reușit să obțină un nou succes, impunându-se cu 3-1 pe terenul celor de la Guingamp.

Cuplul Neymar – Mbappe a fost decisiv în victoria lui PSG pe terenul lui Guingamp având în vedere că gazdele au intrat la cabine în avantaj prin golul marcat în minutul 20 de Nolan Roux.

Jucătorii lui PSG au ieșit de la cabine deciși să întoarcă scorul lucru pe care l-au și reușit datorită evoluției de excepție a lui Nejmar jr. și a noului star al fotbalului mondial, Kylian Mbappe.

Neymar jr. a fost cel care a restabilit egalitatea marcând după un penalty pe care tot el l-a scos în urma unei acțiuni personale de toată frumusețea.

Intrat la pauză, Kylian Mbappe, şi-a demonstrat clasa reușind dublă prin care a închis tabela. Mbappe a ddus scorul la 2-1 după ce a fructificat o pasă excelentă de la Di Maria după care a stability scorul final cu un lob de mare efect. S-a terminat 3-1, iar PSG ocupă primul loc în clasament cu maxim de puncte.

Etapa a II-a din Ligue 1 programează astăzi ultimele trei partide, runda fiind închis cu jocul dintre nimes și Marseille, un duel care se anunță a fi extrem de interesant!