PSG merge în optimile Champions League după un nou recital!

Publicat: 01/11/2017 | 11:22

PSG a deschis scorul în meciul cu Anderlecht, după o execuţie superbă reuşită de Verratti. Mijlocaul italian a finalizat senzaţional o fază frumoasă a celor de la PSG în minutul 30 punctând după ce a ridiculizat un fundaş de-al belgienilor şi l-a executat pe portar cu un şut imparabil.

PSG a intrat la pauză cu 2-0 pe tabelă, Neymar jr. înscriind în ultimul minut de prelungire al primei reprize. După pauză, parizienii au continuat distracţia şi au mai înscris de trei ori în poarta lui Anderlecht, Kurzawa reuşind un superb hattrick punctând în minutele 52, 72 şi 78.

S-a terminat 5-0 iar PSG continuă marşul triumfal în Grupa B din Champions League, având maxim de puncte după patru runde şi un golaveraj incredibil de 17-0!

În schimb Anderlecht, formaţie la care Chipciu a fost doar rezervă iar Stanciu a bifat 11 minute de joc, este ultima în grupă, fără niciun punct câştigat şi cu un umilitor golaveraj de 0-15!

În celălalt meci al grupei Bayern s-a impus în Scoţia cu 2-1 pe terenul lui Celtic şi a luat o opţiune decisivă la calificarea în optimile Champions League alături de parizieni, având un avans de şase puncte faţă de scoţieni.