PSG şi Bayern termină la egalitate de puncte şi merg în primăvara Champions League! Celtic, merge cu noroc în Europa League!

Publicat: 06/12/2017 | 08:00

Tonul în acest meci l-a dat Bayern, nemţii fiind convinşi că pot răzbuna umilinţa din tur din Franţa când au cedat cu 3-0. Puţin a lipsit ca Bayern să-i sufle PSG-ului primul loc în grupă!

Lewandowski a aruncat tribunele în aer în minitul 8 deschizând scorul, după care Tolisso i-a făcut pe fanii lui Bayern să creadă că la 2-0 în minutul 37 orice e posibil şi că favoriţii lor pot câştiga grupa.

Mbappe a salvat blazonul PSG-ului cu reuşita din minutul 50, scorul devenind 2-1. Rezultatul final al partidei a fost stabilit în minutul 69 de acelaşi Tolisso, stabilind scorul final al partidei, 3-1.

În urma rezultatului cele două puteri s-au calificat la braţ în primăvara Champions League, grupa fiind câştigată de PSG. În primăvara Europa League va merge Celtic, deşi scoţienii au pierdut la limită meciul cu Anderlecht, scor 1-0, acesta fiind primul succes al belgienilor în Champions League.

Iată echipele în Bayern- PSG, scor 3-1

Bayern Munchen: Ulreich- Kimmich, Hummels, Sule, Alaba (min. 85 Rafinha)- Rudy, Tolisso- Coman, James Rodriguez (min. 83 Vidal), Ribery (min. 67 Muller)- Lewandowski

PSG: Areola- Alves, Silva (min. 72 Kimpembe), Marquinhos, Kurzawa- Verratti, Rabiot, Draxler (min. 90 Lo Celso)- Mbappe, Cavani, Neymar