Punct pentru primăvara europeană!

Publicat: 03/11/2017 | 11:32

Florinel Coman a deschis scorul pentru FCSB în minutul 33 la o fază în care a speculat o imprecizie în apararea celor de la Hapoel Beer Sheva.

Oaspeţii nu au acuzat şocul şi au reuşit să egaleze înaintea pauzei prin Sahar , acesta punctând în urma unei faze fixe.

Repriza a doua a fost una animată cu numeroase ocazii de ambele părţi însă fără niciun rezultat pe tabela demracaj, partida terminându-se 1-1. Prin acest rezultat, FCSB şi-a asigurat prezenţa în primăvara europeană cu două jocuri înainte de finalul fazei grupelor.

FCSB are şi prima şansă la priul loc în grupă, următoarea clasată având cu patru puncte mai puţin. De altfel, roş-albaştrii au şi declarat că dorinţa lor este de a merge în primăvară de pe primul loc în grupă pentru a avea o misiune mai uşoară în fazele superioare ale competiţiei şi de a evita adversari de calibru.

Iată echipele la FCSB- Hapoel Beer Sveha, scor 1-1

FCSB: Niţă- Enache, Larie, Bălaşa, Junior Morais- Pintilii, Filip- Man (min. 46 Teixeira), Budescu, Coman (min. 65 Tănase)- Alibec (min. 71 Gnohere).

Antrenor: Nicolae Dică

Hapoel Beer Sheva: Goresh- Elo, Miguel Vitor (min. 70 Ohana), Taha, El Hamed, Korhut- Radi, Cuenca (min. 76 Melikson), Einbinder- Ben Sahar (min. 82 Barda), Nwakaeme.

Antrenor: Barak Bakhar