Radu Drăgușin, distrus de englezi după ce Tottenham a fost surclasată de Fulham

Publicat: 17/03/2024 | 10:44
Radu Drăgușin a semnat cu Tottenham

Românii erau în delir, după ce au aflat că Radu Drăgușin a semnat cu Tottenham! Internaționalul român a avut de ales între echipa din Anglia și FC Bayern Munich, însă a preferat să plece în UK. Ce-i drept, mulți se așteptau să-l vadă mereu pe titular pe sportiv, însă acest lucru nu prea a fost posibil. Recent, a intrat în vizorul englezilor care l-au criticat pentru jocul împotriva celor de la Fulham. Ce au putut să spună despre el?

Radu Drăgușin a fost titular în meciul împotriva celor de la Fulham. Românul s-a bucurat de încă o apariție în echipa celor de la Tottenham, spre delirul românilor. Ei bine, englezii n-au avut tocmai ochi buni să-l vadă jucând, căci foarte mulți dintre ei l-au criticat pe internet pentru jocul nu prea bun, dar și pentru faptul că „suferă” la capitolul poziționare. Fundașul naționalei nu a fost deloc iertat, ba chiar se află în vizorul fanilor englezi.

Radu Drăgușin, criticat aspru pe internet de către fanii englezi

Foarte mulți fani ai echipei Tottenham l-au judecat dur pe Drăgușin pentru jocul slab de picior stâng și pentru faptul că nu s-ar fi poziționat așa cum ar fi trebuit în teren. Fulham a câștigat meciul fără drept de apel, scor 3-0. După rezultatul nefavorabil încasat de cei de la Tottenham, românul nostru a ieșit cel mai șifonat.

„Drăgușin joacă de parcă nu ar avea piciorul stâng (…)”, a fost unul dintre comentarii.

Se pare că sportivul ar fi greșit la două dintre cele trei goluri date de rivală, iar acest lucru nu a făcut decât să stârnească furia fanilor. Fostul star de la Genoa începuse bine jocul, era sigur în intervențiile lui, însă norocul n-a fost de partea echipei lui de această dată. Mai mult decât atât, românul a încercat să oprească un șut periculos al adversarilor. Eforturile lui nu au fost de ajuns, căci unii dintre fanii englezi tot au pus „lupa” pe el și i-au criticat îndeaproape evoluția în acel meci.

Poziționarea lui n-ar fi fost tocmai potrivită în minutul 43, când rivalii au reușit să înscrie în prima repriză. După pauză, Fulham a continuat să atace poarta celor de la Tottenham și să mai înscrie două goluri. Intervenția lui Drăgușin care i-a făcut pe fani să se revolte a fost un atac asupra celui care a marcat cel de-al treilea gol. Dacă faza nu se termina în favorul celor de la Fulham, atunci exista probabilitatea să se acorde penalty în urma intervenției lui Drăgușin.