Real Madrid – Juventus și Bayern – Sevilla, astăzi ora 21:45 în sferturile Champions League!

Publicat: 12/04/2018 | 07:54

Real Madrid – Juventus și Bayern Munchen – Sevilla sunt meciurile care se joacă miercuri, de la ora 21:45, în returul sferturilor Ligii Campionilor.

Cu toate că nu se va baza pe serviciile lui Dybala, acesta fiind eliminat în minutul 66 al confruntării din tur pentru două cartonașe galbene, cei de la Juve au anunțat că vor aborda cu mult curaj jocul din această seară cu Real Madrid deoarece nu mai au nimic de pierdut.

În tur, Real Madrid s-a impus la Torino, scor 3-0. Golurile au fost marcate de Ronaldo, în minutele 3 şi 64, ultimul spectaculos, din foarfecă, şi de Marcelo, în minutul 72.

La 33 de ani, portughezul Cristiano Ronaldo are un început nemaipomenit de 2018, cu o medie de 1,6 goluri pe meci. Atacantul vrea să bată seria de meciuri în care înscrie în Ligă şi propriul record într-un întreg sezon.

Înlocuit de Zidane în minutul 63, în meciul terminat la egalitate, 1-1, cu marea rivală din Madrid, Atletico, Cristiano Ronaldo s-a menajat pentru competiţia lui favorită, în care e golgeter absolut şi poate doborî recordul împărţit acum cu Van Nistelrooy de 10 meciuri la rând ca marcator. Începând cu finala cu Juventus de la Cardiff a punctat la foc automat, cu ritm diferit faţă de campionat. Şi totul cu gândul la proxima finală de pe 26 mai, la Kiev, unde speră să ajungă şi să cucerească a treia cupă cu urechi mari consecutiv.

În ultimul sfert de finală al Champions League, Bayern Munchen va primi pe teren propriu vizita formației Sevilla. Partida de reia de la scorul de 2-1 pentru nemți.

Echipe probabile Real Madrid- Juventus Torino:

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Casemiro, Marcelo – Modric, Kovacic, Kroos – Isco – Benzema, Ronaldo.

Juventus Torino: Buffon – De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro – Khedira, Pjanic, Matuidi – D. Costa, Higuain, Mandzukic.

Echipele probabile Bayern Munchen- Sevilla

Bayern Munchen: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martinez – Muller, Alcantara, Rodriguez, Ribery – Lewandowski

Sevilla: Rico – Navas, Carrico, Langlet, Escudero – NZonzi, Banega – Sarabia, Vazquez, Correa – Muriel