Real Madrid, umilita de o echipa de liga a treia

Publicat: 01/11/2008 | 00:00

” INSUFICIENT. Chiar daca a marcat, Gonzalo Higuain nu a putut evita umilinta Albii” au pierdut mansa tur a 16-imilor din Copa del Rey, contra unei formatii din a treia divizie, Real Union, scor 2-3. Gabriel Esanu Aflata in Primera Division pe locul 3, la un singur punct de liderul Valencia, Real Madrid a suferit un soc in Copa del Rey. Cu o mare parte dintre titularii obisnuiti in teren, „galacticii” au primit gol chiar in minutul 2, dar au reusit sa egaleze la scurt timp prin Gonzalo Higuain. Dupa pauza, Javier Saviola a mai punctat pentru formatia condusa de Bernd Schuster, dar formatia de liga a III-a s-a impus prin goluri marcate de Juan Dominguez si Goikotxea. Totusi, madrilenii au ocazia sa-si ia revansa pe 12 noiembrie, in mansa retur, care se va disputa pe stadionul Santiago Bernabeu. In campionat, Real Madrid va juca pe terenul celor de la Almeria.