Rednic, multumeste-i Cerului!

Publicat: 17/03/2008 | 00:00

Ilie Balaci isi face cruce, priveste in pamant, apoi in nori, apoi catre Florin Costea . Este minutul 53. Jucatorul se pregateste sa execute penalty-ul pe care tot el l-a scos, dupa un fault al lui Marius Constantin. Cateva secunde mai tarziu, Balaci se prabuseste in fotoliu. La fel si Mititelu. Ceilalti oficiali ai oltenilor injura printre dinti. Costea a ratat. Ramane 1-1. Rapidul a inceput in forta meciul, iar Boya a dat lovitura in minutul 15, cu o executie de efect. Si gata. Oltenii s-au razvratit. Costea egaleaza in minutul 24. Apoi, rateaza. La fel si Baird si Andrei Ionescu. Dincolo? Un cap al lui Sapunaru. Prins de Bornescu. Prea putin. Pauza. Revenire de la cabine nefasta pentru Rapid. Bozovic ia rosu. Terenul se inclina. Inspre Coman. Oamenii lui Napoli rateaza o sumedenie de ocazii. Iar cand inscriu, Augustus Constantin vede mana lui Baird care trage, discret, de un tricou. Al lui Maftei. Mititelu si Craiova lui plang. Au pierdut doua puncte. (C.B.)