Remiză cu elvețienii și CFR Cluj rămâne pe primul loc în grupa A din Europa League!

Publicat: 30/10/2020 | 08:53

Campioana României, CFR Cluj, a terminat nedecis, scor 1-1, duelul susținut în cea de-a doua rundă a Grupei A din Europa League în „Gruia” cu elvețienii de la Young Boys Berna.

Echipa „Bursucului” a deschis scorul în minutul 62 prin Rondon însă elvețienii au restabilit egalitatea în minutul 69 prin Fassnacht. S-a terminat 1-1, iar CFR rămâne după primele două etape pe primul loc în grupă, la egalitate de puncte cu AS Roma care a terminat surprinzător, 0-0 pe „Olimpico” cu ȚSKA Sofia.

Și în celelalte grupe au avut loc surprize de proporții. Leverkusen a cedat surprinzător la Praga cu Slavia într-un meci din Grupa C, Lille a fost ținută în șah acasă de Celtic, 2-2 în Grupa H, tottenham a pierdut în Belgia cu Antwerp, scor 1-0 în Grupa J iar  Feyenoord a cedat la scor, 4-1 pe teren propriu cu austriecii de la Wolfsberger AC în Grupa K.