Remiză la Madrid între Real şi Tottenham!

Publicat: 18/10/2017 | 07:00

Cei care aveau să puncteze primii au fost londonezii. Mascat de Kane, Varane a încercat să respingă, dar mingea a ajuns în propria poartă, scorul deveinind din minutul 28 1-0 pentru Tottenham.

Londonezii nu au reuşit însă să intre la cabine cu avantaj pe tabela de marcaj. Cu numai un minut înaintea finalului primului mitan, arbitrul a dictat penalty la un fault în careu asupra lui Aurier, starul CR 7 transformând fără probleme de la punctul cu var. reuşind astfel cel de-al cincilea său gol în această ediţie a Champions League.

Repriza a doua a fost una a marilor ratări. Pentru spanioli s-au întrecut în ratări monumentale Benzema, în timp ce pentru englezi cele mai periculoase situaţii le-au avut Harry Kane şi Eriksen.

Rezultatul final, 1-1 avantajează cele două formaţii în condiţiile în care în Cipru, Borussia Dortmund nu a reuşit decât o remiză, scor 1-1, nemţii având şanse minime de a mai spera la calificarea în primăvara Champions League.

Iată echipele în Real Madrid- Tottenham, scor 1-1

Real Madrid: Navas- Hakimi, Ramos, Varane, Marcelo  Kroos, Casemiro, Modric-  Isco (min. 87 Lucas), Benzema (min. 76 Assensio), Ronaldo

Tottenham: Lloris- Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Sanchez- Dier, Winks- Sissoko (min. 89 Son Heung-Min), Llorente (min. 80 Rose), Eriksen- Kane