Remiză spectaculoasă la Londra în derby-ul rundei a XXIV-a din Premier League » Intermediara programează astăzi trei partide!

Publicat: 22/01/2020 | 11:16

Derby-ul programat în această etapă intermediară din Premier League, etapa a XXIV-a, între Chelsea și Arsenal s-a ridicat la nivelul așteptărilor.

Biletul Zilei » Pariem inteligent pentru profit!

Cele două mari rivale londoneze au terminat la egalitate, scor 2-2, într-o partidă contând pentru etapa a XXIV-a din Premier League într-un meci disputat cu „casa închisă” pe stadionul „Stamford Bridge”. Golurile au fost marcate de Jorginho (min. 28 – penalty) şi Cesar Azpilicueta (min. 84) pentru Chelsea, respectiv, Gabriel Martinelli (min.63) şi Hector Bellerin (min. 87). De notat ar fi că remiza este echivalentă cu o victorie pentru Arsenal în condițiile în care „tunarii” au evoluat în 10 jucători din minutul 26, după eliminarea fundaşului brazilian David Luiz.

Tot în această rundă intermediară, Manchester City, s-a impus la limită, cu 1-0, pe terenul formaţiei Sheffield United, prin golul marcat de Sergio Aguero în minutul 73. Victoria „cetățenilor” pune o presiune teribilă pe Leicester City care este condamnată la victorie în duelul cu West Ham United de pe teren propriu. Pentru a-și securiza locul în clasament și a se menține la o distanță confortabilă de locul 4 pe care se află Chelsea Londra dar și a nu pierde contactul cu locul 2 ocupat de Manchester City, Leicester este condamnată la victorie cu West Ham formație care luptă în acest sezon pentru evitarea retrogradării.