Remiză spectaculoasă pentru „câini” cu oltenii în Groapă!

Publicat: 05/02/2018 | 07:00

Popescu a făcut un falut în careu iar centralul Ovidiu Haţegan a acordat lovtura de la 11 metri din care Gustavo Vagenin a deschis scorul în minutul 22. În ultimul minut al primului mitan, Pesic a recuperat un balon şi i-a centrat perfect lui Nemec care din şase metri a îndeplinit o simplă formalitate, scor 1-1, acesta fiind rezultatul cu care cele două echipe au intrat la cabine. La zece minute de la reluarea jocului, Cristi Bărbuţ a ăunctat cu un şut din interiorul careului de 16 metri pentru 2-1 şi se părea că oltenii vor pleca cu toate cele trei puncte in Groapă. Nu a fost deacord însă cu înfrângerea Daniel Popa, fostul atacant al FC Botoşani reuşind să restabilească egalitatea, 2-2, cu patru minute înanintea finalului de meci. Câinii ar fi putut câştiga toate cele trei puncte dacă Nistor nu ar fi avut ghinion, şutul său din 18 metri din primul minut al prelungirilor nimerind stâlpul din dreapta porţii lui Calancea.

S-a terminat 2-2, rezultat în urma căruia Dinamo a rămas pe locul 7 cu 35 de puncte, la egalitate cu Viitorul care este pe locul 6 însă cu un golaveraj mai bun. Oltenii lui Mangia au rămas pe locul 3 cu 44 de puncte.

Iată echipele în Dinamo- CSU Craiova, scor 2-2

Dinamo Bucureşti: Brănescu-Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica- Mahlangu, Monroy (min. 59 D. Popa)- Hanca (min. 64 Vl. Olteanu), D. Nistor, Pesic (min. 74 Moldoveanu)- Nemec.

Antrenor principal: Vasile Miriuţă

CS U Craiova: Calancea- Screciu, T. Ferreira, Briceag- Martic, Zlatinski (min. 83 Bic), Mateiu, Bancu- Bărbuţ (min. 72 R. Popa), Mitriţă, Gustavo.

Antrenor principal: Devis Mangia