Revanşă luată de Sevilla în faţa lui Spartak!

Publicat: 02/11/2017 | 11:42

Disputat pe „Estadio Ramón Sánchez Pizjuán” din Sevilla în faţa a 38.000 de spectatori, meciul a fost la discreţia spanililor care au intrat la pauză în avantaj minim pe tabelă graţie reuşitei lui Lenglet din minutul 30. În minutul 59 Banega a dus scorul la 2-0 asigurând astfel victoria gazdelor chiar dacă Ze Luis a redus în minutul 78 din handicap. Cu cele trei puncte câştigate în acest meci Sevilla a urcat pe locul 2 cu 7 puncte, fiind la un punct de liderul grupei, Liverpool. „Cormoranii” au tranşat în favoarea lor meciul de pe teren propriu cu Maribor, scor  3-0.

Cu doar un punct acumulat în această grupă, Maribor mai are şanse mici la calificarea în primăvara europeană.

Iată echipele în Sevilla- Spartak Moscova, scor 2-1

Sevilla: Sergio Rico – Mercado (min. 83 Corchia), Kjaer, Lenglet, Escudero – Sarabia (min.74 Navas), N’Zonzi, Pizarro, Banega (min. 77 Krohn-Dehli)- Nolito, Ben Yedder

Spartak: Selikhov-  Eschenko (min. 80 Petkovic), Tasci, Dzhikiya, Kombarov – Fernando, Glushakov – Melgarejo (min. 72 Ze Luis), Pasalic ( min. 57 Popov), Promes – Luis Adriano