Roger Federer, în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra!

Publicat: 15/11/2017 | 12:18

Meciul dintre locul 2 şi locul 3 mondial actual a fost foarte echilibrat în primele două seturi. Elveţianul s-a impus în primul set la tiebreak însă Zverev a revenit în meci şi a dus partida înd ecisiv după ce s-a impus în al doilea set cu scorul de 7-5. În decisiv, Federer i-a aplicat o corecţie lui Zverev, impunându-se cu scorul de 6-1.

Astfel, după ce în meciul de debut de la Turneul Campionilor l-a învins şi pe Jack Sock în două seturi, 7-6, 6-4, Roger Federer şi-a asigurat deja prezenţa în cafreul de aşi de la Londra. În cel de-al doilea meci disputat în a doua etapă în „Grupa Boris Becker”, Jack Sock l-a învins în trei seturi, 7-5, 2-6/6-7(4), pe Marin Cilici.

După meciurile disputate până în prezent în această grupă, lider este Federer cu două victorii, urmat de Zverev şi Sock cu o victorie şi Cilici fără nicio victorie.

În ultimele meciuri ale „Grupei Boris Becker” se vor întâlni, joi, Roger Federer cu Marin Cilici şi Aleksandr Zverev cu Jack Sock.

Turneul  Campionilor de la Londra, la simplu, va continua astăzi  în direct la Digi Sport şi Telekom Sport cu meciurile din „Grupa Pete Sampras” unde locul lui Rafael Nadal, accidentat, a fost luat de Pablo Carren Busta.

După prima etapă, Goffin şi Dimitrov au câte o victorie în această grupă, câştigătorul duelului de astăzi urmând a-şi asigura locul în careul de aşi de la Londra.

Iată programul zilei de astăzi din „Grupa Pete Sampras”

David Goffin- Grigor Dimitrov (ora 16:00)

Pablo Carreno Busta- Dominic Thiem (ora 22:00)