BREAKING NEWS » România eliminată de la Campionatul European U21 după remiza albă cu Germania!

Publicat: 30/03/2021 | 21:00

În această seară a avut loc partida Germania U21 – România U21, din cadrul ultimei etape a Grupei A de la Campionatul European U21. În urma acestei partide „tricolorii” au părăsit competiția.

Desfășurarea partidei Germania U21 – România U21

În ciuda faptului că Adrian Mutu a început partida cu mai multe schimbari in primul 11 fața de precedentele meciuri, selecționata noastră a început cum nu se poate mai bine duelul, având inclusiv o bară prin Mățan în minutul 5. Totuși, la rândul ei, Germania a prestat un joc excelent, creându-și pe parcursul meciului numeroase ocazii de gol. Nemții au avut inclusiv un penalty ratat prin Nmecha în minutul 72. Din nefericire, scorul final de 0-0 nu a fost suficient pentru România U21, ce a fost eliminată la golaveraj după Olanda U21 a dispus de Ungaria U21 cu 6-1.

Echipa României (3-5-2): Vlad – Vlădoiu, Pașcanu (Drăgușin 63), Ciobotariu – Haruț, Itu (Ciobanu 46), Dulca (Moruțan 57), Oaidă, Olaru – Petre (Popescu 76), Mățan.