Romanii de la Farul i-au „capacit” pe colegii lor de culoare

Publicat: 19/11/2007 | 00:00

DISTRAT. William Gerlem s-a straduit in zadar. Echipa sa a fost invinsa cu 3-7 Inedit. Tehnicianul echipei de pe litoral si-a pus jucatorii sa se bata intre ei Ramona Romosan Constantin Gache, antrenorul Farului, a avut ideea organizarii unui meci inedit, intre jucatorii romani si cei de culoare care evolueaza la echipa de la malul marii. Asadar, opt jucatori straini (cel de-al noualea, Mala, a lipsit, intrucat a fost convocat la echipa sa nationala, pentru a juca in meciul Guineea Bissau – Sierra Leone) s-au confruntat in teren cu colegii lor romani. Singura problema a fost lipsa unui portar de culoare. Ca atare, in prima parte a meciului in poarta stranierilor a stat Neagu, iar in cea de-a doua, Curca. Formatia strainilor a fost condusa de la margine si din teren de Cristian Mustaca, insa elevii sai au pierdut meciul cu scorul de 7-3. Fiecare repriza a durat 25 de minute. Echipa romanilor a fost formata din Curca – Barbu, Farmache, Todoran, Maxim, Schiopu, Gurita, Nanu. Stranierii au jucat in formula: Neagu – Mendy, Chigou, Ibrahim, Pepo, Teekloh, Mustaca, Gerlem.