Scandal după eternul derby! Contra îl face zob pe Meme: ”Țipete, țipete, țipete!”

Publicat: 04/10/2020 | 11:48
Cosmin Contra și-a ieșit din pepeni, enervat de Meme Stoica

A ieșit scandal după eternul derby, FCSB-Dinamo, încheiat cu victoria echipei lui Toni Petrea, 3-2. Cosmin Contra, tehnicianul ”câinilor”, a acuzat maniera de arbitraj, dar și conducerea roș-albaștrilor, cu țintă înspre Meme Stoica.

Fotbaliștii din ”Ștefan cel Mare” s-au simțit nedreptățiți în special din cauza acelui 11 metri acordat FCSB-ului, în minutul 76, care a dus la înfrângerea lor. „Ştim foarte bine că lui Mihai Stoica îi place să provoace, toată viaţa a făcut lucrul ăsta. Din păcate, cred că lumea îl cunoaşte pe MM Stoica şi nu are rost să vorbim de un personaj care nu face niciun bine fotbalului românesc. Aş prefera să nu vorbesc de asemenea personaje şi să vorbesc de clubul Dinamo, de jucătorii mei, care au dat totul pe teren, care au meritat să câştige. Nu am câştigat pentru că nu a vrut cineva”, a declarat Cosmin Contra după meci, conform News.ro.

Meme Stoica, într-un moment de euforie din timpu derby-ului

Scandal după eternul derby! Contra îl face zob pe Meme Stoica

Antrenorul ”câinilor” a spus că Meme și ceilalți conducători ai FCSB-ului au pus presiune pe arbitri chiar din startul partidei. „Noi nu am avut nervi, nu ştiu de ce au avut cei din partea opusă. Din primul minut, presiune, presiune, presiune, ţipete, ţipete, ţipete. Nu înţeleg de ce, când suntem două echipe care trebuie să jucăm fotbal, suntem două echipe puternice. Ar fi trebuit să le lăsăm să joace fotbal, deoarece ambele echipe au jucători de valoare şi ar fi primat spectatolul înaintea plângerilor care au fost continue din minutul 1 până în minutul 93, care până la urmă au dat.

NU RATA: GIGI BECALI FACE UN PAS ÎN SPATE, IAR MIHAI STOICA ESTE NOUL MANAGER GENERAL DE LA FCSB!

Dacă din minutul 1 ne ridicăm de acolo din tribună şi spunem şi facem şi toată banca se rdică la fiecare fault, la fiecare decizie a arbitrului, nu lăsăm arbitrul să-şi facă treaba cum trebuie. Până la urmă presiunea care a fost făcută din minutul 1 a dat roade. Ce să facem? Asta este!”, a spus Contra.

FCSB – Dinamo 3-2 (2-2) Au marcat Tănase ‘8, ’76 (penalti) şi Cristea ’17 pentru gazde, respectiv Borja Valle ’26 (penalti) şi Cristea ’42 (autogol) pentru Dinamo.

Ismael Lopez Blanco (75) și Răuță (90+1) au fost eliminați.