Sepsi ţine Astra în şah la Braşov!

Publicat: 16/10/2017 | 07:00

În prima fază nocturna a căzut în minutul 26 din prima repriza, dar meciul a fost reluat dupa aproximativ zece minute de intrerupere.

La pauză au fost din nou probleme cu nocturna iar la ieşirea astralilor pe teren de la cabine meciul era în imposibilitate de a fi reluat. În cele din urmă problemele au fost remediate iar partida a continuat, minutele totale de întârziere cumulate fiind de 30.

Partida a fost una de luptă însă fără prea multe valenţe tehnico-tactice din partea celor două formaţii.

Cele mai mari ocazii au aparţinut gazdelor prin Nikolic şi Damian, însă aceşţtia au greşit ţinta.

S-a terminat 0-0, rezultat înurma căruia Astra Giurgiu a rămas pe locul 4 cu 24 de puncte, giurgiuvenii fiind însă la o distanţă de cinci puncte de FCSB şi CSU Craiova, echipe care se află pe locurile 2 şi 3.

De partea cealaltă, Sepsi OSK Sf. Gheorghe rămâne pe locul 12 cu 11 puncte, la trei puncte de Concordia Chiajna, echipă aflată pe locul 11.

Iată echipele în Sepsi- Astra Giurgiu, scor 0-0!

Sepsi: Miron- Ursu, Oros, Damian, Grecu (min. 62 Dima) – I. Fulop, Ghinga, Petrovikj, P. Petre (min. 71 Astafei) – Nikolic, Hadnagy (min. 69 Herea).

Antrenor: Valentin Suciu

Astra Giurgiu: Iliev- Belu- Iordache, Bejan, Polczak, A. Stan- Mrzljak, Seto- Ioniţă (min. 83 Marquinhos), Moise (min. 66 Nyuiadzi), Balaure- Le Tallec (min. 60 Abang).

Antrenor: Edward Iordănescu.

Autor: Cristi P.