Sevilla, Napoli, Olympiakos, Maribor şi Celtic se califică în grupele Champions League

Publicat: 23/08/2017 | 14:29

Formaţia din Istanbul a decshis scorul în minutul 17 prin Elia după care Sevilla a reuşit să întoarcă rezultatul în favoarea sa graţie golurilor marcate de Escudero (min. 52) şi Ben Yedder (min. 75). Turcii au egalat cu opt minute înainte de finalul timpului regulamentar (min. 82) prin Edin, scor la care mai aveau nevoie de doar un gol pentru a se califica în grupele Champions League. Spaniloii au reuşit însă să păstreze rezultatul neschimbat, calificându-se astfel cu scorul general de 4-3.

O calificare, dar la pas, în grupele Champions League a obţinut şi Napoli, italienii distrându-se cu francezii de la Nice, reeditând aseară scorul din tur, graţie golurilor semnate de Callejon (min. 48) şi Insigne (min. 89), calificându-se astfel cu 4-0 la general.