Shalke 04 se califică în sferturile Cupei Germaniei! Astăzi avem şocul Bayern- Dortmund!

Publicat: 20/12/2017 | 07:00

Unicul gol al partiodei, care a asigurat prezenţa în sferturi a gazdelor, a fost marcat de Meyer în minutul 63. În sferturile de finală s-a calificat şi Mainz care a eliminat din competiţie Stuttgart după un meci încheiat cu scorul de 3-1.

Wolfsburg a avut nevoie de prelungiri pentru a accede în sferturile Cupei Germaniei după ce s-a impus în optimi pe terenul celor de la Nurnberg. La capătul celor 90 de minute regulamentare scorul a fost 0-0, însăîn prelungiri Wolfsburg a făcut diferenţa şi a mers mai departe graţie golurilor marcate de Uduokhai (min. 96) şi Didavi (min.118).

Faza optimilor de finală ale Cupei Germaniei va continua astăzi cu ultimele patru ăpartide. Şocul acestor optimi este de departe meciul dintre Bayern şi Dortmund, partida fiind programată de la ora 21:45 pe terenul liderului din Bundesliga.

Interesant se anunţă şi duelul dintre Monchengladbach şi Leverkusen, meci care va începe la ora 19:30, celelalte două meciuri din optimi fiind Werder Bremen- Freiburg şi Heidenheim- Frankfurt.