Si-a revenit Mazilu

Publicat: 02/11/2007 | 00:00

REUSITE. Atacul Rapidului produce goluri, iar Mazilu a ajuns la cota sapte in topul celor mai buni marcatori Inceput. Rapid a obtinut prima victorie la Targu-Jiu de la promovarea echipei Pandurii, din urma cu doi ani Alexandru Mazilu Ionut Mazilu a reintrat in circuitul golgheterilor, dupa ce in ultimele doua luni nu reusise sa marcheze decat o singura data. Atacantul giulestean se poate lauda cu o „dubla” la Targu-Jiu, in victoria categorica a Rapidului, scor 3-1. Absenta a sapte „panduri” din trupa lui Eugen Neagoe a fost speculata de Mircea Rednic. „Puriul” a simtit momentul slab al adversarului, trimitand patru atacanti pe teren. Acestia au hartuit din start apararea naiva a oltenilor, care a cedat prima data dupa 18 minute. Burdujan a fost cel care a dat tonul pe tabela, beneficiind de o minge ricosata din bara la sutul lui Mazilu. A urmat o replica taioasa a gazdelor, care l-au intrebuintat pe Danut Coman in doua randuri, la sutul lui Alin Rus si la „capul” lui Stromajer, din sase metri. Pericolul s-a risipit odata cu reusitele lui Ionut Mazilu din minutele 32 si 60, acesta aratandu-i lui Rednic ca poate conta pe el. Golul lui Stanga n-a mai contat, Pandurii a ajuns la a saptea infrangere in campionat.