Simona Halep, umilita la Roland Garos de o jucatoare mediocra! Constanteanca a chemat medicul!

Publicat: 27/05/2015 | 17:08

Meciurile din turul 2 in proba feminina a turneului de Mare Şlem de la Roland Garros a fost cu ghinion pentru Simona Halep. Simona Halep (23 de ani), a treia favorita, s-a opintit de croata Mirjana Lucic-Baroni (33 de ani / 70 WTA). Cele doua jucatoare s-au mai intalnit o singura data in circuitul WTA, in 2014, la US Open. Atunci victoria i-a revenit tot croatei, cu 7-6/6, 6-2.Simona Halep a fost neputincioasa in primul set al meciului cu Baroni, care a durat cat o repriza de fotbal. A lovit moale, a parut lipsita de energie si a acuzat probleme medicale.

Campioana Romaniei a chemat medicul, dupa ce s-a ales cu o basica, la unul dintre degetele de la mana dreapta. In setul doi, Simona a abandonat, desi a promis ca nu va mai renunta niciodata la un meci fara lupta, după ce a pierdut in fata rusoaicei Vesnina, de la Australian Open.