Spectacol total cu Neymar- Cavani- Mbappe şi Di Maria în PSG- Dijon 8-0!

Publicat: 18/01/2018 | 07:00

Neymar jr. a punctat în minutele 42, 57, 73 şi 87. Cu cele patru goluri reuşite în poarta celor de la Dijon, Neymar jr. a ajuns la 15 goluri marcate pentru PSG în acest sezon, fiind pe locul 3 în topul golgeterilor Franţei.

Celelalte goluri ale parizienilor în victoria cu 8-0 contra lui Dijon au prutat semnătura lui Di Maria (min. 4,15), Cavani (min. 21) şi Mbappe (min. 77).

Cu golul marcat în minutul 21, Cavani a ajuns la 20 de goluri pentru PSG în acest sezon de Ligue 1, Cavani fiind de altfel şi liderul autoritar al golgeterilor acestei ediţii de campionat din Hexagon. Cu dubla din meciul cu Dijon, Di Maria a ajuns abia la cinci goluri marcate în campionat în timp ce reuşita din minutul 77 din victoria cu 8-0 cu Dijon a fost a noua a sezonului pentru Mbappe.

În total,  Neymar-Cavani- Mbappe au reuşit să înscrie 44 de goluri din totalul de 67 a celor dela PSG în cele 21 de meciuri scurse până în prezent din actuala ediţie de campionat.