Spectacol total făcut în Spania de Real şi Barca!

Publicat: 22/01/2018 | 16:00

Deportivo a deschis scorul în minutul 23 prin Adrian însă reuşita acestuia nu a făcut decât să-i descătuşeze pe „galactici” care au punctat pe bandă rulantă. Nacho a restabilit egalitatea în minutul 32 după care Bale a adus Realul în avantaj pentru 2-1 în minutul 42. În al doilea mitan Realul a marcat numai puţin de cinci ori în poarta lui Deportivo. Bale a realizat dubla în minutul 58 punctând pentru 3-1, Modric a dus scorul la 4-1 în minutul 68, Ronaldo a dus scorul la 6-1 marcând în minutele 78 şi 84 pentru ca Nacho, autorul primului gol al madrilenilor în acest meci să-şi treacă la rândul său dubla în minutul 88, stabilind şi scorul final, 7-1. După acest succes, Real se află pe locul 4 cu 35 de puncte, cu 19 mai puţine decât Barcelona. Catalanii au făcut la rândul lor spectacol în această rundă învingând în deplasare cu scorul de 5-0 pe Betis Sevilla.