Spectacol total în Cupa Ligii din Franţa! Rezultatele complete ale 16-imilor de finală!

Publicat: 26/10/2017 | 14:04

Lille a revenit în avantaj printr-un gol marcat în minutul 74 de Ponce însă oaspeţii aveau să ducă meciul în prelungiri punctând în minutul 90 prin Mothiba.

A fost nevoie de executarea a şapte serii de lovituri de la 11 metri, până la urmă cei de la Lille reuşind să se califice cu 5-4.

Tot la penalty-uri s-a decis şi meciul dintre Strasbourg şi Saint-Etienne. Bankonen a deschis scorul pentru gazde în minutul 36 însă Hernani a reuşit să restabilească egalitatea cu un gol marcat cu şase minute înainte de fluierul final al întâlniri, ajungându-se la penalty-uri.

Gazdele au avut nervii mai tari reuşind să se califice în optimi cu scorul de 5-4, singurul penalty ratat fiind cel al lui  Hamouma de la Saint-Etienne.

În optimi s-au calificat şi cei de la Rennes care au câştigat în deplasare pe terenul lui Dijon cu 2-1, rezultat care s-a înregistrat şi în victoria formaţiei Amiens pe terenul celor de la Troyes.