Spectacol total în Europa League! Rezultatele complete ale etapei a III-a din faza grupelor EL!

Publicat: 20/10/2017 | 07:00

După doar cinci minute de superioritate numerică, Arsenal a punctat prin Giroud, golul acestuia fiind suficient pentru ca „tunarii” să plece cu cele trei puncte de la Belgrad.

O victorie importantă a obţinut şi Lyon, formaţie care s-a impus cu 2-1 pe terenul englezilor de la Everton. Francezii au deschis scorul în minutul 6 dintr-un penalty prin Fekir însă s-au văzut egalaţi pe tabelă în minutul 69 de golul lui Williams. Lyon avea însă să câştige meciul cu 2-1 graţie reuşitei lui Traore din minutul 75.

Scorul serii a fost reuşit de Real Sociedad care s-a impus cu 6-0 pe terenul celor de la Vardar. Cele mai mari surprize s-au consemnat la Milano, unde AC Milan nu a reuşit decât un 0-0 cu AEK Atena. Surprinzătoare a fost şi remiza dintre Villareal şi Slavia Praga, scor 2-2, acelaşi rezultat oarecum neaşteptat consemnându-se şi la Kiev între Dynamo ş Young Boys.

Iată rezultatele complete al celei de-a III-a etapă din faza guerpelor în Europa League!

Astana- Maccabi Tel-Aviv 4-0

Hapoel Beer-Sheva- FCSB 1-2

Nice- Lazio 1-3

Steaua Roşie Belgrad- Arsenal 0-1

Ostersund- Athletic Bilbao 2-2

Zenit- Rosenborg 3-1

Zulte Waregem- Vitesse 1-1

Ol. Marseille- Victoria SC 2-1