Spectacol total în meciurile etapei a IV-a din Champions League!

Publicat: 07/11/2018 | 09:16
Partidele programate aseară în runda a IV-a a grupelor A, B, C și D din Champions League au fost extreme de interesante și spectaculoase.

Atletico Madrid a reușit să-și ia revanșa în fața Borussiei Dortmund în Grupa A din Champions League.

După ce în tur în Germania au cedat cu 4-0 duelul cu Borussia, aseară pe „Metropolitano”, elevii lui Diego Simeone nu șe-au dat nicio șansă gallben-negrilor, câștigând la pas partida cu scorul de 2-0.

În grupa B, Barcelona și Inter au terminat nedecis, scor 1-1 (0-0) duelul de pe „Giuseppe Meazza” din Milano.

Istoria confruntării s-a scris în ultimele zece minute când s-au marcat și cele două goluri.  Catalanii au condus pe tabela de marcaj cu 1-0 prin reușita lui Malcom a deschis scorul în minutul 82, cu prima sa reuşită în Champions League însă Icardi i-a salvat pe italieni în minutul 87, duelul terminându-se nedecis 1-1.

În Grupa C, după ce în tur au remizat la Paris, 2-2, Napoli și PSG au terminat din nou la egalitate, scor 1-1, duelul de pe „San Paolo”.

În urma rezultatelor consemnate până acum în grupa C, Napoli este pe primul loc, la egalitate de puncte cu Liverpool, 6 puncte. PSG are 5 puncte, iar sârbii de la Steaua Roşie au adunat şi ei 4 puncte după victoria de senzație cu Liverpool.

În Grupa D, Schalke 04 a câștigat războiul de pe teren propriu cu Galatasaray, scor 2-0, și a luat o opțiune dimportnată la calificarea în primăvara competiției.

În celălalt  meci disputant în această grupă, FC Porto a spulberat Lokomotiv Moscova, scor 4-1.

În urma rezultatelor consemnate până acum în grupa D, Porto conduce cu 10 puncte, urmată de Shalke cu 8 ppuncte, Galatasaray cu 4 în timp ce Lokomotiv este „lanterna” grupei fără niciun punct.