Spectacolul continuă și astăzi în Zweite » 11 goluri marcate în deschiderea rundei a 28-a!

Publicat: 27/05/2020 | 09:40
Max Morlock Stadion in Nürnberg. Copyright Thomas Pakusch *** Max Morlock Stadium in Nuremberg Copyright Thomas Pakusch

Spectacol total la duelurile care au avut loc ieri în duelurile care au deschis runda a 28-a din Zweite Bundesliga. În cele patru meciuri progrmate s-au marcat numai puțin de 11 goluri, spectacolul fiind la înălțime.

În cel mai așteptat meci al zilei, Regensburg și FC Nürnberg au terminat nedecis, 2-2. Oapseții au deschis scorul însă Regensburg a întors rezultatul, astfel că Nürnberg a fost nevoită să alerge după egalare, reușind să evite cu mult noroc eșecul egalarea venind în al patrulea minut de prelungire când jucătorul gazdelor Knipping și-a introdus nefericit balonul în propria poartă, duelul terminându-se 2-2.

Patru goluri s-au marcat și în confruntarea dintre Erzgebirge Aue – SV Darmstadt 98, meci pe care oaspeții și l-au adjudecat cu scorul de 3-1. Tot oaspeții au plecat cu cele trei puncte puse în joc și în celelalte două partide disputate ieri, SpVgg Greuther Fürth – VfL Osnabruck, scor 0-2 și SV Wehen Wiesbaden – SV Sandhausen, scor 0-1.

Lider în Zweite după 27 de runde este Arminia Bielefeld cu 53 de puncte urmată de Hamburger SV cu 46 de puncte Stuttgart și Heidenheim, formații care au 45 de puncte respective 44 de puncte.