Portugalia este noua campioană a Europei la fotbal. Cum s-a pozat CRISTIANO RONALDO în avion

Publicat: 11/07/2016 | 13:22

Starul lui Real Madrid a şinut să se pozeze şi în avion, în drum spre casă cu trofeul, după cum se poate vedea din aceste imagini. De altfel, portughezii au continuat petrecerea începută la finalul meciului cu Franţa şi în avion şi nu au ţinut cont de oboseala acumulată în timpul partidei. Naţionala Portugaliei a câştigat, duminică seară, scor 1-0, după prelungiri, în meciul jucat cu prima reprezentativă a Franţei, disputată pe Stade de France din Paris, iar selecţionata antrenată de Fernando Santos a obţinut primul titlu european din istorie.  Primele 90 de minute au fost foarte tacticizate, ambele echipe anihilându-se reciproc. Franţa a avut ocaziile mai mari, prin Griezmann sau Giroud, dar portarul Rui Patricio s-a opus de fiecare dată. Eder a marcat golul decisiv pentru Portugalia, în minutul 109, cu un şut puternic de la distanţă, care l-a surprins pe Hugo Lloris.

Betano.com: Te aşteptăm cu multe pariuri speciale pe European! Jocul începe acum!