Start în returul optimilor Cupei Spaniei!

Publicat: 09/01/2018 | 18:00

Golurile formaţiei lui Simeone în tur au fost marcate de Godin (min.33), Torres (min. 37), Costa (min. 69) şi Griezmann (min. 90+2).

În cel de-al doilea meci al zilei, de la ora 22:30 Valencia va încerca să obţină calificarea în sferturi. „Liliecii” au terminat nedecis partida din tur de pe terenul celor de la Las Palmas cu scorul de 1-1.

Celelalte partide din cadrul optimilor de finală ale ediţiei din acest an a Cupei Spaniei vor avea loc miercuri şi joi.

Atât miercuri cât şi joi sunt programate a se desfăşura câte trei partide. Miercuri vor lupta pentru calificarea în sferturi Alaves, Real Madrid şi Villareal, aceasta din urmă având cea mai grea misiune, fiind singura dintre cele trei enumerate care nua  reuşit să se impună în manşa tur a optimilor, în timp ce joi va fi ziua în care catalanii de la Barcelona şi Espanyol dar şi cei de la Sevilla vor încerca să intre pe tabloul sferturilor de finală ale Cupei Spaniei.