Steaua e din nou campioana Romaniei la fotbal! Echipa antrenata de Reghecampf a invins Universitatea Cluj cu 1-0

Publicat: 09/05/2014 | 07:53

Cu trei etape înainte de final, Steaua are un avans de 10 puncte faţă de locul doi şi nu mai poate fi ajunsă, în contextul în care mai sunt 9 puncte în joc.

Steaua îşi păstrează astfel titlul de campioană după cel câştigat sezonul trecut.

Formaţia Steaua Bucureşti a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a XXXI-a a Ligii I, şi şi-a asigurat titlul de campioană a României.

Golul a fost marcat de Prepeliţă, în minutul 45+2, cu o lovitură cu capul de la marginea careului mic.

În minutul 90+3, de la gazde a fost eliminat Târnăcop, pentru un fault la Adi Popa.