Steaua – Urziceni 0-1! Kapetanos a fost eliminat cu zece minute inainte de final!

Publicat: 17/08/2009 | 00:00

Steaua a pierdut primul meci din campionat, chiar pe teren propriu impotriva celor de la Unirea Urziceni.

Ialomitenii au castigat in Ghencea prin golul lui Apostol din minutul 72, atunci cand mijlocasul Unirii a fost gasit perfect in centrul careului, de Paduretu, si l-a invins pe Tatarusanu cu o lovitura de cap.

Partida a avut un ritm bun, Steaua atacand timp de 70 de minute. Ros-albastrii nu au reusit sa fructifice nicuna din ocaziile avute, spre deosebire de jucatorii antrenati de Dan Petrescu, care au inscris la o greseala a apararii steliste.

La zece minute dupa deshiderea scorului, o noua lovitura a venit pentru Steaua, arbitrul coltescu eliminandu-l pe Kapetanos.

Chair si in zece oameni Steaua a continuat sa atace, dar apararea pusa la punct perfect de Dan Petrescu nu a putut fi penetrata de „militari”.