Stelistii au batut doar in tribuna! Fanii s-au luat la pumni intre ei de la nimic

Publicat: 23/11/2012 | 12:55

Fanii au dat unii in altii de parca ar fi avut in fata lor suporteri ai rivalelor de la Dinamo sau Rapid. Nu se stie exact ce a aprins scandalul, dar acesta a tinute minute bune undeva la una dintre peluze. Motivul altercatiei se pare ca a fost conflictul intre generatii. Un grup de ultrasi mai in varsta, dupa cel de-al treilea gol marcat de nemti au inceput sa faca glume pe seama stelistilor. Un alt grup de suporteri mult mai tineri, au auzit schimbul de replici intre „old boys” si au intervenit in forta, injurand si lovind in stanga si dreapta. Dupa mai multe minute de lupta pe viata si pe moarte, conflictul s-a stins asa cum a inceput, rapid, dupa interventia in forta a stewarzilor si a unor membri cu state vechi din galeria stelei.

Bataia s-a petrecut in primul sfert de ora al meciului pe cand Stuttgart conducea cu 1-0. Dupa calmarea spiritelor, a urmat o alta avalansa de „pumni”, dar de data aceasta venita pe teren din partea nemtilor. Acestia au marcat in decurs de 20 de minute de alte trei ori.

This browser does not support the video element.