Strasbourg, ultima echipă calificată în optimile Cupei Franţei!

Publicat: 26/01/2018 | 13:19

De Costa a deschis scorul în minutul 31 reuşita sa stabilind şi scorul primului mitan. La trei minute de la reluarea jocului, gazdele şi-au dublat avantajul prin golul marcat de Saadi. Scorul final al ultimul joc din 16-imile de finală ale Cupei Franţei a fost stabilit de golul marcat de Bissouma în minutul 54.

Cel mai spectaculos meci al acestei manşe a fost cel dintre campioana en-titre, AS Monaco şi Lyon. Partida s-a încheiat cu victoria şi calificarea clor de la Lyon cu scorul de 3-2.

Numai puţin de şase jocuri din 16-imile de finală ale Cupei Franţei s-au terminat nedecis fiind nevoie de executarea loviturilor de la 11 metri.

În urma rezultatelor înregisrate în jocurile din această fază a competiţiei, în optimile de finală s-au calificat echipele Bourg Peronnas, Caen, Chambly, Sochaux, Granville, Auxerre, Lens, Marseille, Grenoble, Montpellier, PSG, Les Herbiers, Metz, Troyes, Lyon şi Strasbourg.