Supărat, Gigi Becali anunţă: „Nu ne interesează Europa League. Jucăm cu rezervele!”

Publicat: 24/08/2017 | 13:09

„Nu mă interesează Europa League. Băgăm rezervele. Mă interesa doar play-off-ul Champions League. Ne axăm pe campionat”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

Patronul FCSB a avut puterea să recunoască că diferenţa de valoare dintre echipa sa şi Sporting a fost foarte mare şi a afirmat că şi-a dat saeama după meciul din tur că lui Dică îi va fi foarte greu să treacă de Sporting.

„E diferenţă prea mare. Nici după meciul tur şi nici la pauză nu stăteau lucrurile diferit. Am văzut din tur că e diferenţa mare de valoare. Am avut ocazii mari în Portugalia. Dacă marcam acolo, altfel se juca. Îmi pare rău doar că nu am jucat pe fundaşii lor centrali. Ei sunt mai slabi ca Larie. Dar e greu să ajungi acolo. Că ceilalţi sunt valoroşi şi aleargă repede. Chiar dacă nu greşea Niţă la golul de 2-1, tot marcau ei. Am început bine repriza a doua, dar acum să ne bucurăm de o adiere de vânt? Nu am fost egalii lor. Doar ca scor. Ca joc, s-a văzut că e mare diferenţa.Poţi să joci doar ce am jucat noi. Să te aperi şi să dai mingea lungă către Alibec” a adăugat Becali la Digi Sport.

Autor: Cristi P.