Surpriză imensă la Varșovia în Champions League: Legia- Trnava 0-2!

Publicat: 25/07/2018 | 07:00
Surpriza primei manșe a turului doi preliminar al Champions League s-a produs la Vașrovia, unde Legia a fost surclasată de Spartak Trnava. Cu toate că porneau ca mari favoriți în această confruntare, jucătorii Legiei au fost de nerecunsocut fiind depășiți de un adversar care în cele 90 de minute de joc și-a dovedit superioritatea.

Trnava a deschis scorul în minutul Grendel în minutul 16, iar Vlasko a închis tabela în minutul al treilea al prelungirilor partidei. După 0-2 Legia va avea o misiune ce pare aparent a fi imposibilă în retur de a întoarce scorul și de a obține calificarea în play-off-ul Champions League.

Scorul serii s-a consemnat la Zagreb unde Dinamo a umilit H. Beer-Sheva cu scorul de 5-0, corații fiind ca și calificați în play-off-ul competiției. La rândul lor, cei de la Steaua Roșie Belgrad au obținut o victorie clară, câștigând la scor de neprezentare duelul cu Sūduva, scor 3-0. Astana, PAOK și macedonenii de la Shkëndija au obținut la rândul lor victorii pe teren propriu în disputele pe care le-au susținut, plecând cu prima șansă la calificare în retur.

De asemenea, Malmo, formație care a câștigat în Gruia cu CFR Cluj pleacă cu prima șansă la calificare în play-off-ul Champions League.

Legia Varșovia- Spartak Trnava 0-2

Programul meciurilor de astăzi, 25 iulie din turul II preliminar Champions League

ora 20:00 BATE Borisov- HJK

ora 20:00 Kukës- Qarabağ

ora 20:00 Ludogorets- Vidi

ora 21:30 Ajax Amsterdam- Sturm Graz

ora 21:45 Celtic Glasgow- Rosenborg