Surprize de proporții în Cupa Germaniei » Spectacolul din optimi continuă și astăzi!

Publicat: 05/02/2020 | 11:28
Werder-Fans in Mainz.

Surpize de proporții și dramatism total în duelurile care au avut loc ieri în faza optimilor de finală din Cupa Germaniei.

Biletul Zilei » Pariem inteligent pentru profit!

Liderul la zi al Bundesligii, RB Leipzig a părăsit această ediție a Cupei Germnaiei după ce a fost depășită în 90 de minute de Eintracht Frankfurt, scor 3-1.

Plecată cu gândul de a-și lua revanșa după ce a fost eliminată în ediția trecută din Cupă de către Werder, Borussia Dortmund a fost depășită din nou pe „Weserstadion” de „verzi” cu 3-2, fiind astfel scoasă din competiție.

În schimb, Schalke 04 s-a calificat în sferturi, echipa din Gelsenkirchen având nevoie de prelungiri pentru a elimina Hertha Berlin din competiție. La finele timpului regulamentar, scorul a fost 2-2 însă Schalke 04 a dat lovitura de grație echipei din Berlin în prelungiri printr-un gol marcat în minutul 115 de Raman.

În ultimul duel care a avut loc ieri în optimile Cupei Germaniei, Fortuna Düsseldorf s-a impus spectaculos cu scorul de 5-2 în deplasare cu FC Kaiserslautern.

Faza optmilor de finală a ediției 2019-2020 programează astăzi ultimele patru confruntări. De la ora 19:30 se vor disputa partidele Bayer 04 Leverkusen – VfB Stuttgart și SC Verl – Union Berlin, urmând ca de la ora 21:45 să se dispute ultimele două meciuri ale optimilor, Bayern München – Hoffenheim și FC Saarbrücken – Karlsruher SC.