Surprize în Liga Națiunilor »» Rezultatele complete ale etapei a IV-a din Liga Națiunilor!

Publicat: 17/10/2018 | 07:13
Ultima zi care a găzduit jocurile etapei a IV-a din Liga Națiunilor a adus surpize de proporții.

După ce în urmă cu câteva zile ceda neașteptat pe teren propriu cu modesta selecționată a Gibraltarului, selecționata Armeniei s-a impus cu un neverosimil 4-0  în propriul  fief în fața Macedoniei., reprezentativă care avea victorii pe linie până la confruntarea care a avut loc aseară. gibraltarul s-a învățat cu victorii. După ce a bătut în urmă cu câteva zile armenia, Gibralttar a recidivat și contra Liechtensteinului câștigând pe teren propriu cu 2-1.

Într-un alt meci, reprezentativa Ucrainei a câștigat la limită, scor 1-0 (1-0) partida susținută pe teren propriu în etapa a IV-a din Grupa I Seria B din cadrul Ligii Națiunilor contra selecționatei Cehiei. Cu maxim de puncte în grupă, Ucraina și-a respectat statutul de favorită în disputa de pe stadionul „OSC Metalist”, din Harkov contra cehilor. Unicul gol al partidei a fost marcat de Malinovsky în minutul 43, acesta punctând cu un șut de la 20 de metri.

În cel mai așteptat meci al serii, Franța a trecut de Germania cu 2-1 (0-1). Nemții au avut avantaj pe tabela de marcaj la pauză prin reușita din penalty din minutul 14 semnată de Kross însă s-a văăzut egalată și chiar depășită în al doilea mitan de către o echioă care a avut în Griezmann un jucător decisive. Starul lui Atletico Madrid a decis de unul singur soarta celor trei puncte semnând dubla care a consolidate primul loc al Franței în grupă, golurile fiind marcate în minutele 62 și 80- pen.