Titularizarea „Bizonului” nicio surpriză pentru Gigi Becali: „Știam de acum 4-5 zile!”

Publicat: 18/03/2019 | 09:15

Prezența lui Gnohere în primul 11 al FCSB la meciul câștigat la Giurgiu cu Astra, scor 2-0, meci în care „Bizonul” a deschis scorul în minutul 29, a fost o surpriză pentru toată lumea, inclusiv pentru jucătorii lui Mihai Teja. Titularizarea „Bizonului” nu a fost însă o surpriză și pentru Gigi Becali.

„Eu am discutat cu Mihai și el mi-a spus că o să joace cu Gnohere meciul ăsta, mi-a spus acum 4-5 zile. Mi-a zis că e foarte bine la antrenamente și că și-a revenit. Așa mi-a zis, pe cuvântul meu. Eu știam de 4 zile că va juca cu Gnohere”, a declarat Gigi Becali după meci.

Condamnați la victorie pentru a rămâne în lupta pentru titlu, FCSB s-a impus cu 2-0 (2-0) la Giurgiu, contra Astrei. Echipa lui Mihai Teja  a dominat clar ostilitățile în primele 45 de minute de joc reușind să rezolve ecuația partidei în doar trei minute, prin reușitele lui Gnohere (min.29) și Iulian Cristea (min.32). Singura replică a echipei lui Costel Enache a venit prin Cestor, care a nimerit bara cu un șut din unghi în debutul actului secund. În minutul 74, Florin Bejan a luat al doilea galben pentru un fault la Man, iar în ultimele 15 minute de joc giurgiuvenii nu au mai contat deloc în meci, roș-albaștrii impunându-se cu 2-0.

Cu cele trei puncte câștigate în duelul cu Astra, FCSB a rămas pe locul 3 în play-off cu 28 de puncte, cu unul mai puțin decât Universitatea Craiova care este pe locul 2 cu 29 de puncte și cu cinci sub liderul CFR Cluj, care are 33 de puncte.