Tottenham, eliminată din cupă! Toate rezultatele optimilor de finală ale Cupei EFL!

Publicat: 26/10/2017 | 12:51

Alli avea să ducă scorul la 2-0 în minutul 37  şi se părea că nimic nu mai poate opri Tottenham din drumul spre sferturile de finală. Lucrurile nu au sta deloc aşa, West Ham reuşind o repriză secundă de vis. Dubla lui Ayew din minutele 55 şi 60 a dat semnalul revenirii lui  West Ham care a reuşit în minutul 70 să întoarcă soarta meciului prin Ogbonna, golul acestuia stabilind şi scorul final al confruntării.

În sfertirle competiţiei va merge şi Chelsea care a câştigat cu 2-1 jocul d pe teren propriu cu Everton. Rudiger a dechis scorul pentru Chelsea în minutul 26 iar Willian a dus scorul la 2-0 în minutul 90+3. La ultima fază a meciului, Calvert-Lewin  a marcagt pentru Everton însă reuşita sa a contat doar la capitolul statistică, Chelsea fiind formaţia care a mers mai departe în „Cupa EFL”.

În urma rezultatelor înregistrate în optimile de finală ale ediţiei din acest an a „Cupei EFL” s-au calificat în sferturi formaţiile Arsenal, Bournemouth, Bristol City, Leicester, Manchester United, Manchester City, Chelsea şi West Ham United.