Trei puncte de aur obţinute de FCSB în Israel!

Publicat: 20/10/2017 | 07:00

Victoria bucureştenilor a fost obţinută graţie insipraţiei lui Nicolae Dică. nemulţumit de randamentul lui Tănase, tehnicianul l-a schimbat pe acesta cu Harlem Gnohere în minutul 69. Intrat pe teren, „izonul” s-a dezlănţuit reuşind să înscrie după numai un minut de joc. Mai mult, fostul atacant al lui Dinamo a reuşit dubla în minutul 75, golul marcat cu trei minute înainte de final de Cuenca stabilind scorul final.

În celălalt meci al grupei G, în Elveţia, Lugano a învins Viktoria Plzen cu scorul de 3-2, toate cele cinci goluri ale meciului fiind marcate în ultimele 30 de minute de joc. Lugano a deschis scorul prin Bottani în minutul 63, pentru ca după şase minute să reuşească să-şi majoreze diferenţa prin Carlinhos. Cehii aveau să revină în joc în minutul 76 prin reuşita lui Krmencik, însă elveţienii  au închis conturile cu două minute înainte de finalul meciului prin reuşita lui Gerndt. Golul din ultimul minut reuşit de Bakos pentru 3-2 nu a contat decât pentru statistică, Lugano obţinând primul succes din această grupă în Europa League.