„Tricolorii” au udat egalul cu Uruguay in club. Sampania i-a inmuiat genunchii lui „Goe”

Publicat: 05/03/2012 | 00:00
TACTICA. Dorin Goian s-a dezlipit cu greu de paharul de sampanie, in timp ce Torje a fost ocupat cu admiratoarele din jur

Romanul si-a ingropat echipa in minutul 78, cand a faultat in careu un adversar la scorul de 1-1, iar din penalty-ul rezultat oaspetii au inscris golul care le-a adus cele trei puncte. Se pare ca evolutia slaba a lui „Goe” a fost pusa pe seama oboselii, acesta jucand toate cele 90 de minute pentru nationala in meciul cu Uruguay. Insa, departe de efortul depus pe teren, cu 48 de ore inainte de meciul cu Hearts si imediat dupa jocul cu Uruguay, Goian a continuat „alergarea” alaturi de un alt international, Gabi Torje, intr-un club bucurestean. Fundasul a profitat de fereastra ivita si alaturi de fostul dinamovist au facut o baie de sampanie alaturi de mai multi prieteni. Torje a lasat-o mai moale, insa s-a „ametit” cu tarcoalele date unei domnisoare blondine. Pana la urma, eforturile lui Torje nu au fost in zadar, iar „lady in red” s-a cuibarit la bratul fotbalistului pentru restul petrecerii.