Uite cine a umilit-o pe Steaua! Liverpool, eliminata din Cupa Ligii Angliei de o echipa din liga a patra!

Publicat: 23/09/2010 | 00:00
Echipa care a umilit-o pe Steaua in Liga Europa, Liverpool, a ratat calificarea in optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei, fiind invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 6-3, dupa penaltiuri, de formatia Northampton Town, intr-un meci din 16-imile competitiei.

Dupa 90 de minute, scorul era egal, 1-1. Pentru Liverpool a marcat Jovanovici, in minutul 9, in timp ce golul formatiei din liga a patra a fost reusit de McKay ’56. In prelungiri, Northampton Town a marcat prin Jacobs, in minutul 98, Liverpool egaland in minutul 116, prin Ngog. La penaltiuri, scorul a fost 4-2 pentru echipa din liga a patra engleza.