Un nou meci de poveste între Sevilla şi Liverpool!

Publicat: 22/11/2017 | 08:00

Conduşi cu un incredibil 3-0, rezultat stabilit de „cormorani” încă din minutul 30 după dubla lui Firmino (min.2,30) şi golul lui Mane (min. 22), Sevilla a revenit incredibil reuşind să evite înfrângerea printr-un gol maract în al treilea minut de prelungire al partidei.

Ben Yedder a dar semnalul revenirii printr-un gol marcat pentru 3-1 în minutul 51 cu o lovitură de cap după care, opt minute mai târziu, acelaşi Ben Yedder şi-a trecut în cont dubla, punctând din penalty (min. 59). Andaluzii au alergat după egalare reuşind să o obţină în final printr-un gol marcat de Pizarro în minutul 90+3.

În urma rezultatului cele două echipe şi-au păstrat primele două locuri în clasament , Liverpool fiind lider cu 9 puncte în timp ce Sevilla este pe 2 cu 8 puncte. Pe locul 3 se află Spartak, ruşii ratând în minutul 90+2 al jocului cu Maribor victoria. Spartak a deschis scorul în minutul 82 prin Ze Luis 82 însă în al doilea minut al prelungirilor, Mesanovic a egalat aducând un punct nesperat.

Iată echipele în Sevilla- Liverpool, scor 3-3

Sevilla: Rico-  Mercado, Geis, Escudero, Lenglet- Pizzaro, Nzonzi (min. 46 Vazguez), Banega- Sarabia, Ben Yedder (min. 81 Correa), Nolito (min. 73 Muriel)

Liverpool: Karius- Gomez, Lovren, Klavan, A. Moreno (min. 63 Milner)- Wijnaldum, Henderson, Coutinho (min. 63 Can)- Salah (min. 87 Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mane

Iată echipele în Spartak Mocova- Maribor, scor 1-1

Spartak: Selikhov-  Petkovic (min. 73 Zobnin), Tasci, Kutepov, Kombarov – Fernando – Adriano, Popov (min. 63 Melgarejo), Pasalic (min. 53 Glushakov), Promes – Ze Luis.

Maribor: Handanovic – Milec,  Suler, Bilalong, Viler – Vrhovec  (min. 46 Vrsic)- Bajde (min. 68 Hotic), Pihler, Kabha, Bohar (min. 83 Mesanovic) – Tavares.