Unirea Urziceni – Universitatea Cluj, scor 0-1

Publicat: 14/08/2010 | 00:00
Formatia Universitatea Cluj, nou-promovata, a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), vicecampioana Unirea Urziceni, intr-un meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii I.

Universitatea Cluj a deschis scorul prin Lemnaru, in minutul 3, care a inscris dupa o centrare venita de la Bostina.

Din minutul 60, Universitatea Cluj a evoluat cu un jucator mai putin, Balde fiind eliminat pentru cumul de cartonase.

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis – 16. E. Nicu, 6. Galamaz, 4. Mehmedovici, 36. P.Marin – 20. L. Marinescu, 10. Paduretu (5. Todoran ’76), 19. Brandan, 30. Frunza – 25. Neaga (11. Onofras ’55), 9. Dale (14. Rusescu ’55). Antrenor: Roni Levi.

Universitatea Cluj: 1. Matache – 18. Ungurusan, 25. D. Munteanu (13. Izvoranu ’83), 23. Cvirik, 3. Mendy (32. Buhus ’76) – 16. Delgado, 24. Balde, 28. V. Gheorghe, 22. Bostina – 9. Cl. Niculescu (8. Reinaldo ’60), 27. Lemnaru. Antrenor: Marian Pana

Arbitri: Alexandru Tudor (central) – Andrei Constantinescu, Gabriel Barjac (asistenti) – Catalin Popa (rezerva)

Observatori: Mircea Cezar Ionescu, Nicolae Marodin. Supervizor: Valentin Alexandru.

Cartonase galbene: Lemnaru ’16, Balde ’40, ’60, Bostina ’54

Cartonas rosu: Balde ’60

Arbitrul Alexandru Tudor a acordat pauze de hidratare jucatorilor celor doua echipe, in minutele 26 si 76.