Victorie cu Austria Viena pentru câini în Cipru!

Publicat: 23/01/2018 | 08:00

Mohammed Abdul Kadiri (minutul 47) şi Ibrahim Alhassan (minutul 49) au punctat pentru Austria Viena, formaţie care se află pe locul şase în campionatul ţării sale.

În acest meci extrem de important pentru câini în cantonamentul din Cipru, tehnicianul Vasile Miriuţă a început partida în formula  Brănescu – Romera, I.  Nedelcearu, M. Popescu, Nica – Mahlangu, Monroy- S. Hanca, Nascimento, Pesic-  A. Nemec. După pauză în echipa pregătită de Vasile Miriuţă au mai intrat portarul Muţiu şi jucătorii de câmp Corbu, Dudea, Vl. Olteanu, Salomao şi D. Popa.

Următorul adversar al dinamoviştilor în Cipru este Termalica Nieciecza, locul 13 în prima ligă a campionatului Poloniei. Meciul este programat mâine, 24 ianuarie, de la ora 16:00, pe „Kissonerga Stadium”.

După 22 de etape scurse din acest campionat, Dinamo Bucureşti se află în afara play-off-ului. Câinii au 34 de puncte, la fel ca şi campioana en-titre Viitorul însă cu un golaveraj mai slab sunt pe locul 7. Diferenţa însă de Astra Giurgiu, formaţie clasată pe locul 4 este de doar trei puncte în condiţiile în care cele două au meci direct în ultima etapă a sezonului regular.

La reluarea campionatului, la începutul lunii februarie, câinii vor primi pe teren propriu vizita celor de la CSU Craiova, după care vor deplasa la Chiajna pentru confruntarea cu Concordia. În penultima etapă câinii vor susţine derby-ul cu FCSB.