Victorie fără emoții pentru „câini” la Voluntari!

Publicat: 14/04/2018 | 07:27
Dinamo București s-a impus fără emoții pe terenul formației pregătite de Claudiu Niculescu, FC Voluntari, scor 4-2 (3-0), „câini” obținând astfel a treia victorie consecutivă în play-out.

Jucătorul meciului pe stadionul „Anghel Iordănescu” a fost Daniel Popa, atacant ce și-a trecut în cont o „dublă” și o pasă de gol.

După un început în care l-au dominat cu autoritate dar nu au găsit spațiul porții, „câinii” au deschis scorul pe terenul formației lui Claudiu Niculescu printr-un gol marcat de Daniel Popa (min.22). Balaur și-a marcat nefericit în propria poarrtă reluțnd cu capul o lovitură liberă în minutul 32 iar May Mahlangu a dus scorul la 3-0 în minutul 38, reușita sa fiind și cea care a stabilit scorul primului mitan.

De la cabine cei care au punctat primii au fost tot „câinii”, Daniel Popa realizând „dubla” după numai un minut de joc.  La adăpostul unui avantaj consistent de patru goluri, „câinii” au redus motoarele iar ilfovenii au profitat din plin de invitația la atac, spălând din rușine prin două goluri marcate de Voicu (min.76) și Balaur (min. 84).

Cu cele trei puncte câștigate, Dinamo s-a distanțat la șapte lungimi în fruntea play-out-ului față de a doua clasată, FC Botoșani, care va juca în această rundă luni de la ora 18:00 în Banat pe terenul formației fostului antrenor, Leo Grozavu.